Κυριακή, 26 Φεβρουαρίου 2017

Αυτά τα κάνει μόνο η «βασίλισσα»! ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ!

Απίστευτη ανατροπή από την Ρεαλάρα μέσα στο «Μαδριγάλ» επί της Βιγιαρεάλ. Η αρμάδα του Ζινεντίν Ζιντάν αν και βρέθηκε πίσω με 2-0, κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να φύγει με τη νίκη (3-2). Ξανά την κορυφή και μάλιστα με αγώνα λιγότερο.
Όσοι βιάστηκαν να κάνουν πλάκα στα σόσιαλ μίντια στο 2-0, κατάπιαν την γλώσσα τους και άρχισαν να σβήνουν τα ποστ, αφού ο Ρονάλντο και η παρέα του, γύρισαν τούμπα το ματς.

Μάλιστα επιστρέψαμε και στην πρώτη θέση της Λα Λίγκα, την οποία είχαμε απολέσει για λίγες ώρες, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο αυτόν με την Θέλτα στο «Μπαλαΐδος».

Πάντως για να είμαστε ειλικρινείς, θα πρέπει να προσέξουμε πάρα πολύ. Σήμερα ήρθε η ανατροπή, αλλά δεν θα είναι κάθε μέρα Κυριακή. Η άμυνα έχει προβλήματα και η επίθεση δείχνει κουρασμένη. Το πιο θετικό της όλης υπόθεσης είναι ο Γκάρεθ Μπέιλ που έχει επιστρέψει για τα καλά και δείχνει έτοιμος να βοηθήσει 100%.

Στα του αγώνα, μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο με λίγες φάσεις και χωρίς γκολ, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και μέσα σε έξι λεπτά πέτυχαν δυο γκολ. Ο Τριγκέιρος στο 50’ άνοιξε το σκορ, πριν έρθει ο Μπακαμπού στο 56’ να κάνει το 2-0 και να βάλει στα σχοινιά τους «μερένχες».

Κι όμως, οι Μαδριλένοι ξέρουν από ανατροπές. Το έχουν κάνει πολλές φορές και δεν σταματούν. Ο Ουαλός μείωσε σε 2-1 στο 64’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κριστιάνο Ρονάλντο ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι για να γράψει το 2-2.

Κάπου εκεί το κλίμα είχε αλλάξει και η Ρεάλ είχε πάρει τα ηνία του αγώνα και είχε τον έλεγχο, πιέζοντας για την ανατροπή. Αυτή τελικά ήρθε με τον Αλβάρο Μοράτα να αποδεικνύει για μια ακόμα φορά πως αξίζει θέση βασικού. Ο Ισπανός φορ στο 83’, διαμόρφωσε το τελικό 2-3 κα έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην Ρεάλ.

Συνθέσεις

Βιγιαρεάλ: Ασένσιο (35’ Φερνάντες), Μάριο Γκασπάρ, Μουσάτσιο, Ρουίζ, Κόστα, Μπρούνο, Ντος Σάντος, Καστιγιέχο, Τριγκέιρος (75’ Ερνάντες), Άντριαν (57’ Τσερίσεφ), Μπακαμπού

Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Κασεμίρο (58’ Ίσκο), Μόντριτς, Κρόος, Μπέιλ (89’ Βάσκεθ), Ρονάλντο, Μπενζεμά (77’ Μοράτα)